Dzisiaj:
– nabożeństwo majowe o godz. 18.30,
– po Mszy św. w salce przy kościele można nabyć prasę katolicką oraz wypożyczyć dobrą religijną książkę.
W tym tygodniu:
– nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00,
– wieczorne Msze św. w dni powszednie do piątku będą o godz. 17.30, na które zapraszamy dzieci z SP nr 2 przeżywające biały tydzień,
– procesje z nabożeństwami o dobre urodzaje na polach i ogrodach oraz za głodujących:
* w poniedziałek o godz. 7.30 procesja wokół Bazyliki do Krzyża Misyjnego,
* we wtorek o godz. 7.00 procesja do kościoła NSJ,
* w środę o godz. 7.30 procesja na cmentarz,
– w środę 13 maja – nabożeństwo fatimskie:
* różaniec w intencjach, które można składać przy figurze Matki Bożej Fatimskiej o godz. 19.00. Różaniec poprowadzą Róże Różańcowe. Msza św. o godz. 20.00, i pierwsza w tym roku procesja z figurą MB Fatimskiej wokół kościoła,
– święto św. Macieja, ap. przypada w czwartek, w tym dniu swoje imieniny będzie obchodził ks. Maciej Kubiak, Msza św. w intencji Solenizanta będzie w czwartek o godz. 17.30,
– Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej organizuje akcję „Pieluszka dla maluszka”. W naszej parafii będziemy zbierać pieluchy i pieluchomajtki, które zostaną przekazane do DPS – u prowadzonego przez siostry Serafitki w Poznaniu i hospicjum domowego; zbiórka potrwa do końca maja, a to co chcemy ofiarować prosimy przynosić do zakrystii,
– w ramach akcji „Różaniec do granic” parafia pw. św. Józefa zaprasza na modlitwę w intencji Ojczyzny w sobotę, we wspomnienie św. Andrzeja Boboli, patrona Polski, o godz. 16.00,
– święcenia diakonatu w katedrze będą w najbliższą sobotę, wszystkich prosimy o modlitwę w intencji przyszłych diakonów i kapłanów.
W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego:
– dzieci z SP nr 3 przystąpią do I Komunii św. podczas Mszy św. o godz. 11.30,
*przygotowanie:
próby: w czwartek i piątek o godz. 18.30,
spowiedź: w sobotę o godz. 9.15; dla rodziców i gości od godz. 18.00.
Bardzo dziękujemy:
– rodzicom dzieci komunijnych za ofiary na odnowienie tabernakulum w bazylice, nowe tabernakulum do kaplicy cmentarnej i kwiaty do ołtarzy w naszym kościele,
– za ofiary na daninę diecezjalną i renowację witraży, – Bóg zapłać!
ks. Janusz Śmigiel
proboszcz
