Strona główna / Ważne / Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało

blank

W czwartek, 4 czerwca, będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, zwaną powszechnie Bożym Ciałem. Jest to szczególny dzień publicznego wyznania wiary w realną obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Poprzez udział w procesji eucharystycznej pragniemy oddać cześć Chrystusowi obecnemu pośród swojego ludu oraz dać świadectwo naszej wiary mieszkańcom miasta i gminy.

Przygotowania do uroczystości Bożego Ciała:

  • wtorek, 2 czerwca o godz. 18.00 przy kościele odbędzie się próba sypania kwiatów dla dziewczynek
  • wtorek, 2 czerwca o godz. 18.00 w salce przy kościele odbędzie się zbiórka ministrantów ze wszystkich średzkich parafii
  •  uroczystości rozpoczniemy nieszporami i procesją wokół kościoła w środę 3 czerwca o godz. 18.30.

W uroczystość Bożego Ciała Msze Święte w Bazylice będą sprawowane o godz. 7.00, 8.30, 10.00 oraz 19.00.

Centralnym wydarzeniem będzie Miejska Procesja, która wyruszy z kościoła pw. Św. Józefa o godz. 10.15. Trasa procesji prowadzić będzie na Stary Rynek, gdzie około godz. 11.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta.

Na procesję udamy się z baldachimem, sztandarami i feretronami. Zachęcamy mieszkańców do udekorowania swoich domów symbolami religijnymi, aby dać świadectwo wiary oraz podkreślić wyjątkowy charakter tego święta. Prosimy także o liczny i pobożny udział w procesji oraz zabranie ze sobą książeczek z tekstami pieśni religijnych.

Po południu zapraszamy również na Mszę Świętą i procesję w Pławcach, które rozpoczną się o godz. 15.30.

Niech udział w uroczystościach Bożego Ciała będzie dla nas wszystkich okazją do umocnienia wiary, wdzięczności za dar Eucharystii oraz odważnego świadectwa o Chrystusie obecnym pośród nas.

Tagi: