Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, powszechnie nazywana Bożym Ciałem, zgromadziła dziś licznych mieszkańców naszego miasta. Tegoroczne obchody rozpoczęły się tradycyjną już procesją ulicami miasta, która przeszła wyznaczoną trasą do przygotowanych wcześniej ołtarzy. Po zakończeniu procesji na rynku została odprawiona uroczysta Msza Święta. Eucharystia była zwieńczeniem obchodów Bożego Ciała i okazją do wspólnej modlitwy.
Przypominamy, że w naszym Kościele wierni mogą jeszcze uczestniczyć we Mszy Świętej sprawowanej o godz. 19.00.
A oto Boże Ciało 2026 w naszym obiektywie.
