Parafia pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Biechowie przygotowuje się do wyjątkowego jubileuszu – 50. rocznicy koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Biechowskiej. który jest największym skarbem biechowskiej świątyni od najdawniejszych czasów. Przedstawia on Maryję z Dzieciątkiem Jezus spoczywającym na Jej lewym ramieniu. W prawej dłoni Matka Boża trzyma owoc – według różnych opracowań jest to jabłko lub brzoskwinia. Wizerunek ten od wieków otaczany jest szczególną czcią wiernych, którzy przybywają do Biechowa, aby modlić się przed obliczem Matki Bożej i wypraszać potrzebne łaski.
W ramach duchowych przygotowań każdego 8. dnia miesiąca do biechowskiego Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia zapraszani są pielgrzymi z różnych parafii.
W poniedziałek, 8 czerwca, do Biechowa przybyli pielgrzymi ze Środy Wielkopolskiej. Wspólna modlitwa rozpoczęła się o godz. 19.30 modlitwą różańcową. Następnie o godz. 20.00 została odprawiona uroczysta Msza Święta, po której uczestnicy zgromadzili się na Apelu Jasnogórskim, powierzając Matce Bożej swoje intencje, rodziny oraz codzienne troski.
Po zakończonej liturgii pielgrzymi zostali serdecznie zaproszeni do Parku Pielgrzyma, gdzie przy herbacie i ciastkach mogli spędzić czas na rozmowach i wspólnym świętowaniu. Dziękujemy gospodarzom Sanktuarium za tak ciepłe, życzliwe i serdeczne przyjęcie.
