Arcybiskup Metropolita Poznański Zbigniew Zieliński wręczył dekrety nominacyjne dotyczące zmian personalnych w instytucjach centralnych oraz parafiach Archidiecezji Poznańskiej. Decyzje te obejmą również naszą wspólnotę parafialną.
Z dniem wskazanym w dekrecie ks. Maciej Kubiak, który od 1 lipca 2025 roku pełnił posługę pomocy duszpasterskiej w naszej parafii, został skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pw. św. Wojciecha w Kaszczorze.
Ksiądz Maciej Kubiak przyjął święcenia kapłańskie w 1985 roku. W ciągu ponad czterdziestu lat kapłańskiej posługi realizował wiele odpowiedzialnych zadań duszpasterskich. Był m.in. kapelanem Kliniki Psychiatrii w Poznaniu, przez trzy lata posługiwał wśród osadzonych w Zakładzie Karnym we Wronkach, a także prowadził działalność duszpasterską w Domu Dziecka w Otorowie. Jego doświadczenie obejmuje również pracę w mediach i działalność naukowo-dydaktyczną. Pracował w poznańskiej telewizji, wykładał katechetykę oraz przez dziewięć lat pełnił funkcję redaktora „Przewodnika Katolickiego”. W latach 2014–2022 był proboszczem parafii św. Marcina w Wilkowicach.
Zmiany personalne obejmą także parafię Najświętszego Serca Jezusa. Ks. Tomasz Staśkiewicz został mianowany wikariuszem parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Obornikach. Jego miejsce zajmie ks. Gniewomir Kujawa, który dotychczas pełnił posługę wikariusza w parafii pw. Wszystkich Świętych w Tarnowie Podgórnym.
Wszystkich kapłanów obejmujemy modlitwą, prosząc Boga o potrzebne łaski, światło Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej na dalszej drodze kapłańskiej służby.
