Biały Tydzień to wyjątkowy czas przeżywany przez dzieci po uroczystości I Komunii Świętej. W tradycji Kościoła jest to okres oktawy komunijnej, który symbolizuje duchową czystość, bliskość z Chrystusem oraz radość płynącą z pełnego uczestnictwa w Eucharystii.
Przez cały tydzień dzieci uczestniczą we Mszy św. w swoich komunijnych strojach, a liturgia zachowuje uroczysty i podniosły charakter. Jest to czas szczególnej modlitwy, wdzięczności oraz pogłębiania więzi z Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.
Tradycja Białego Tygodnia wywodzi się już z pierwszych wieków chrześcijaństwa, kiedy nowo ochrzczeni przez siedem dni nosili białe szaty jako znak nowego życia i zjednoczenia z Chrystusem. Dziś ten piękny zwyczaj pomaga dzieciom i ich rodzinom jeszcze pełniej przeżyć dar Eucharystii oraz zatrzymać radość płynącą z pierwszego spotkania z Jezusem w Komunii Świętej.
Wieczorne Msze św. w dni powszednie do piątku będą o godz. 17.30, na które zapraszamy dzieci z SP nr 2 przeżywające właśnie Biały Tydzień wraz z rodzicami i bliskimi.
Niech ten święty czas stanie się okazją do umocnienia wiary, rodzinnej modlitwy i jeszcze większej bliskości z Bogiem.
