Strona główna / Wiadomości duszpasterskie / WIADOMOŚCI  DUSZPASTERSKIE na ur. Zesłania Ducha Świętego Pańskiego – 24.05.2026 r.

WIADOMOŚCI  DUSZPASTERSKIE na ur. Zesłania Ducha Świętego Pańskiego – 24.05.2026 r.

blank

Dzisiaj:

– nabożeństwo majowe o godz. 18.30,

– po Mszy św. w salce przy kościele można nabyć prasę katolicką oraz wypożyczyć dobrą religijną książkę.

W tym tygodniu:

– nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00,

– wieczorne Msze św. w dni powszednie od wtorku do piątku będą o godz. 17.30, na które zapraszamy dzieci z SP ZSA i ZOO przeżywające biały tydzień,

– w środę będzie również Msza św. o godz. 18.30 i nowenna,

– św. NMP Matki Kościoła przypada w poniedziałek; Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i 18.30,

– Dzień Matki przypada we wtorek, pamiętajmy o modlitwie za nasze matki, odwiedzinach i dobrym słowie,

– różaniec i Msza św. w intencji Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji Trwam we wtorek o godz. 17.00,

– święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w czwartek,

– święto św. Urszuli Ledóchowskiej, patronki Archidiecezji w piątek,

– spotkania z kandydatami do bierzmowania w salce przy biurze:

*SP nr 2 klasa VII A, B, C we wtorek o godz. 18.30,

*SP nr 2 klasa VII D i E we wtorek o godz. 19.10,

*SP 3 w czwartek o godz. 18.30,

*klas VIII (wszystkie szkoły) w piątek o godz. 19.00,

– rozpoczyna się ostatni tydzień akcji „Pieluszka dla Maluszka”,

– zbieramy kwiaty na Boże Ciało, aby wykonać z nich dekoracje przed kościołem. Płatki podzielone na kolory prosimy przynosić do zakrystii lub Kaplicy Adoracji najlepiej po następnej niedzieli,

– organizujemy wyjazd na spotkanie Młodych na Polach Lednickich w sobotę 6 czerwca; zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym,

– organizujemy również pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 6 czerwca; wyjazd o godz. 4.00; koszt 100 zł; zapisy w zakrystii,

– organizujemy pielgrzymkę autokarową do Biechowa w poniedziałek 8 czerwca, w ramach przygotowań parafii w Biechowie do jubileuszu 50 – lecia koronacji, zapisy po Mszy św. w zakrystii.

W przyszłą niedzielę – ur. Najświętszej Trójcy:

– Msza św. w intencji zamówionej przez członków Żywego Różańca o godz. 8.30, po Mszy św. spotkanie w salce,

– zapraszamy na nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej na ul. ks. L. Jażdżewskiego o godz. 18.00,

– PZ Caritas będzie zbierał ofiary na pomoc potrzebującym,

– Marsz dla Życia rozpocznie się w Poznaniu w kościele ojców Dominikanów o godz. 13.00.

Bardzo dziękujemy:

– rodzicom dzieci komunijnych za ofiary na odnowienie tabernakulum w bazylice, nowe tabernakulum do kaplicy cmentarnej i kwiaty do ołtarzy w naszym kościele,

– za ofiary na daninę diecezjalną i renowację witraży, – Bóg zapłać!

ks. Janusz Śmigiel

proboszcz

Tagi: