Dzisiaj:
– nabożeństwo majowe o godz. 18.30,
– po Mszy św. w salce przy kościele można nabyć prasę katolicką oraz wypożyczyć dobrą religijną książkę.
W tym tygodniu:
– nabożeństwa majowe w dni powszednie o godz. 18.00,
– wieczorne Msze św. w dni powszednie od wtorku do piątku będą o godz. 17.30, na które zapraszamy dzieci z SP ZSA i ZOO przeżywające biały tydzień,
– w środę będzie również Msza św. o godz. 18.30 i nowenna,
– św. NMP Matki Kościoła przypada w poniedziałek; Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 17.00 i 18.30,
– Dzień Matki przypada we wtorek, pamiętajmy o modlitwie za nasze matki, odwiedzinach i dobrym słowie,
– różaniec i Msza św. w intencji Ojca Świętego, Radia Maryja i Telewizji Trwam we wtorek o godz. 17.00,
– święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana w czwartek,
– święto św. Urszuli Ledóchowskiej, patronki Archidiecezji w piątek,
– spotkania z kandydatami do bierzmowania w salce przy biurze:
*SP nr 2 klasa VII A, B, C we wtorek o godz. 18.30,
*SP nr 2 klasa VII D i E we wtorek o godz. 19.10,
*SP 3 w czwartek o godz. 18.30,
*klas VIII (wszystkie szkoły) w piątek o godz. 19.00,
– rozpoczyna się ostatni tydzień akcji „Pieluszka dla Maluszka”,
– zbieramy kwiaty na Boże Ciało, aby wykonać z nich dekoracje przed kościołem. Płatki podzielone na kolory prosimy przynosić do zakrystii lub Kaplicy Adoracji najlepiej po następnej niedzieli,
– organizujemy wyjazd na spotkanie Młodych na Polach Lednickich w sobotę 6 czerwca; zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym,
– organizujemy również pielgrzymkę do Częstochowy w sobotę 6 czerwca; wyjazd o godz. 4.00; koszt 100 zł; zapisy w zakrystii,
– organizujemy pielgrzymkę autokarową do Biechowa w poniedziałek 8 czerwca, w ramach przygotowań parafii w Biechowie do jubileuszu 50 – lecia koronacji, zapisy po Mszy św. w zakrystii.
W przyszłą niedzielę – ur. Najświętszej Trójcy:
– Msza św. w intencji zamówionej przez członków Żywego Różańca o godz. 8.30, po Mszy św. spotkanie w salce,
– zapraszamy na nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej na ul. ks. L. Jażdżewskiego o godz. 18.00,
– PZ Caritas będzie zbierał ofiary na pomoc potrzebującym,
– Marsz dla Życia rozpocznie się w Poznaniu w kościele ojców Dominikanów o godz. 13.00.
Bardzo dziękujemy:
– rodzicom dzieci komunijnych za ofiary na odnowienie tabernakulum w bazylice, nowe tabernakulum do kaplicy cmentarnej i kwiaty do ołtarzy w naszym kościele,
– za ofiary na daninę diecezjalną i renowację witraży, – Bóg zapłać!
ks. Janusz Śmigiel
proboszcz
