Dzisiaj:
– Msza św. w intencji zamówionej przez członków Żywego Różańca o godz. 8.30, po Mszy św. spotkanie w salce,
– zapraszamy na nabożeństwo majowe przy figurze Matki Bożej na ul. ks. L. Jażdżewskiego o godz. 18.00,
– PZ Caritas zbiera ofiary na pomoc potrzebującym,
– po Mszy św. w salce przy kościele można nabyć prasę katolicką.
W tym tygodniu:
– Msza św. w intencji dzieci, szczególnie z naszego Miasta i Gminy w poniedziałek 1 czerwca o godz. 8.00 – zapraszamy,
– nabożeństwa czerwcowe od jutra po wieczornej Mszy św.,
– spotkanie PZ Caritas w poniedziałek o godz. 19.00,
– zbiórka ministrantów ze wszystkich średzkich parafii przed uroczystością Bożego Ciała we wtorek o godz. 18.00 w salce przy kościele,
– spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VIII we wtorek o godz. 19.00 w bazylice. Kandydatów, którzy nie byli obecni na spotkaniu w piątek prosimy o przyjście razem z rodzicami,
– spotkania kandydatów do bierzmowania z klas VII: EDU i ZOO we wtorek o godz. 18.00 w salce przy biurze,
– zbieramy kwiaty na Boże Ciało, aby wykonać z nich dekoracje przed kościołem. Płatki podzielone na kolory prosimy przynosić do zakrystii lub Kaplicy Adoracji,
– w czwartek ur. Bożego Ciała:
– próba sypania kwiatów we wtorek o godz. 18.00 przy kościele,
– uroczystości rozpoczniemy nieszporami i procesją wokół kościoła w środę o godz. 18.30,
– w Boże Ciało Msze św. w Bazylice o godz. 7.00, 8.30, 10.00 i 19.00,
– MIEJSKA PROCESJA wyruszy z kościoła pw. Św. Józefa o godz. 10.15, przejdzie na Stary Rynek i zakończy się Mszą św. na Rynku ok. godz. 11.00, na procesję idziemy z baldachimem, sztandarami i feretronami; prosimy o takie oznakowanie swoich domów, aby wszyscy wiedzieli, że tam mieszkają ludzie wierzący oraz o pobożny udział w procesji, która jest ważnym sposobem wyznania wiary /zabierzmy książeczki z tekstami pieśni religijnych/,
– po południu Msza św. i procesja w Pławcach o godz. 15.30,
– przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca:
– zapraszamy na nocną adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań, rozpocznie się w I czwartek miesiąca o godz. 20.00,
* nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa w piątek po Mszy św. o godz. 8.00,
* spowiedź w dni powszednie od godz. 7.00 do 8.00 i od godz. 18.00 do godz. 18.30,
* w piątek spowiedź przez cały dzień (7.00 – 19.00), uczniów klas IV – VIII zapraszamy o godz. 16.00, młodzież szkół średnich od godz. 18.00, Msza św. dla dzieci o godz. 17.00,
* w sobotę po Mszy św. o godz. 8.00 będzie nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP i różaniec,
– katecheza dla Rodziców i chrzestnych, którzy zamierzają w najbliższym czasie prosić o chrzest swoich dzieci w naszej parafii w piątek o godz. 19.30 w kościele,
– na piątek po ur. Bożego Ciała Ksiądz Arcybiskup udzielił dyspensy,
– pielgrzymka do Częstochowy wyruszy w sobotę o godz. 4.00 przy biurze parafialnym, jest jeszcze kilka wolnych miejsc, można się zapisać,
– organizujemy wyjazd na spotkanie Młodych na Polach Lednickich w sobotę 6 czerwca. Zapisy w zakrystii lub biurze parafialnym,
– organizujemy pielgrzymkę autokarową do Biechowa w poniedziałek 8 czerwca, w ramach przygotowań parafii w Biechowie do jubileuszu 50 – lecia koronacji, zapisy po Mszy św. w zakrystii.
W przyszłą niedzielę:
– procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy św. o godz. 10.00,
– po Mszach św. będzie zbiórka ofiar na Świątynię Opatrzności Bożej.
Bardzo dziękujemy:
– za „Pieluszki dla Maluszka”,
– za ofiary na daninę i wpłaty na konto parafii przekazane w ostatnim czasie – Bóg zapłać!
ks. Janusz Śmigiel
proboszcz
