Arcybiskup Zbigniew Zieliński udzielił wiernym dyspensy od zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych na piątek 5 czerwca, po uroczystości Bożego Ciała
Decyzja ta oznacza, że w tym dniu katolicy objęci dyspensą nie muszą przestrzegać tradycyjnego postu piątkowego, który zwykle wiąże się z rezygnacją ze spożywania mięsa.
